PicSunday.com

thumb
Description : KABENİN İÇİNDE NE VAR adlı soruyu sormuş kabenin içindekiler ne olabilir diye kabenin içi nasıldır diye düşünüp,kabenin içinin videosunu aramışızdır.
kabenin içinde ne var size bundan bahsedeceğim.

İçi dört köşe bir oda görünümünde olan Kâbe’nin Rüknü’l-Irâki köşesinde dama çı­kılan merdiven ve önünde “tövbe kapısı” denilen bir kapı yer alır. Taban mermer döşeli, duvarlar 2 m. yüksekliğe kadar mermer kaplamalıdır. Yapılan onarım ve yeniden inşalarla ilgili olarak batı duvarı­na beş, doğu ve kuzey duvarlarına birer kitabe yerleştirilmiştir. Tabanın ortasında, Abdullah b. Zübeyr zamanından kalma güney-kuzey yönünde dizilmiş üç ağaç direk ve bunlardan kapının karşısındakinin önünde batı du­varına doğru Hz. Peygamber’in namaz kıldığı yer bulunmaktadır; burası secca­de şeklinde bir mermerle belirtilmiştir. Tavan ve duvarlar,#kabeniniçindenevar yukarıdan mermer kaplamalara kadar inen çepeçevre kır­mızı atlastan yapılmış bir perde ile örtülü­dür. Tavan ile dam arasında 1,33 m. yük­sekliğinde bir açıklık vardır.” (Sadettin Ünal, “Kâbe”, Diyanet İslam Ansiklopedisi, c: 24, s: 15)
MÜZİK : Kevin MacLeod sanatçısının Heart of Nowhere adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1400045
Sanatçı: http://incompetech.com/

KAYNAKÇA : http://www.muhammed.gen.tr/kabenin-icinde-ne-var-kabe-hakkinda-bilmemiz-gerekenler/
Tags : kabenin altında kimin mezarı var, kabenin altında ne var, kabenin altındaki hazine, kabenin altı neden kazılıyor, kabenin altının kazılması, kabenin anahtarı, kabenin altında, kabenin anlamı nedir, kabenin altın oranı, kabenin altı kazılıyor, kabenin, kabenin son hali, kabenin imamları, kabenin eski hali, kabenin üstüne inen melek, kabenin yolları ilahisi, kabenin örtüsü, kabenin içi, kabenin yolları remix, kabenin fethi, kabenin yolları, KABENİN İÇİNDE NE VAR, Grab KABENİN İÇİNDE NE VAR 🇹🇷 to 3gp, MP4, Full HD MP4, 4K Video, 3D Free Download KABENİN İÇİNDE NE VAR 🇹🇷